20.01.2019

Витяг з протоколу

засідання оперативного штабу

від 12.12.2018 року

Головував: заступник голови штабу, начальник відділу з питань охорони здоров’я та медичного забезпечення Новоград-Волинської міської ради Дутчак Л.Р.

Присутні: члени оперативного штабу, заступник начальника  відділу з питань охорони здоров’я та медичного забезпечення Новоград-Волинської міської ради Барашовець Г.П.

Запрошені: представник Новоград-Волинського промислово-економічного технікуму, представники закладів освіти Новоград-Волиської РДА, Чижівської, Городницької, Піщівської, Брониківської об’єднаних територіальних громад.

Про заходи щодо недопущення розповсюдження захворюваності

на кір серед населення м. Новограда-Волинського та району.

Заслухавши доповіді головного лікаря КНП „Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Новограда -Волинського” Вошко І.В., заступника головного лікаря КНП „Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Новограда -Волинського” Попроцької Л.С , головного лікаря КНП „Центр первинної медико-санітарної допомоги Новоград-Волинського району” Папенчука В.І., завідувача Новоград-Волинського міжрайонного відділу ДУ „Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України” Прохор Л.М., комісія відмічає, що епідеміологічна ситуація із захворюваності на кір у місті та районі ускладнилась.

В 2018 році в місті та районі кором захворіло  83  особи, в т.ч. 46 дітей до 17 років ( 55,4 %). В місті зареєстровано  46 випадків, в т.ч. дітей до 17 років – 24 (52,2%).  В селах зареєстровано  37 випадків, в т.ч. дітей до 17 років – 22 (59,5%). Підйом захворюваності зафіксований в листопаді 2018 року. Зареєстровано 4 спалахи кору: в сімейних вогнищах в селі Орепи, де захворіло 8 осіб, з них  7 дітей  та в м. Новограді-Волинському, де захворіло 5 дітей.

В навчально-виховних закладах спалахи захворюваності зареєстровані в КЗ „Новоград-Волинський медичний коледж”, де захворіло  7 осіб( 1- черговий гуртожитку та 6 студентів) та Новоград-Волинському промислово-економічному технікумі, де захворіло 12 осіб (1-викладач, 11-студентів). При аналізі щеплювального статусу  студентів промислово-економічного технікуму відсутні дані про щеплення в частини студентів.

Випадки захворюваності реєструвались в дітей ДНЗ № 2, ДНЗ № 16, ДНЗ с. Орепи, Суховольській Чижівській,  Піщівській, Орепівській  ЗОШ.  В домашніх вогнищах захворюваність реєструвалась  в селах Олександрівка, Кр. Деражня, Наталівка, Жеребилівка, Кожушки, смт.Городниця, Варварівка, Немильня, Дуплинки, Суховоля, Ярунь,  Чижівка, Теснівка.

Зростанню захворюваності сприяє недостатнє охоплення щепленнями населення проти кору.

В місті Новограді-Волинському за 11 місяців план по вакцинації проти кору виконаний – на 82,3%,  план ревакцинації -  на 81,1%.

В Новоград-Волинському районі - план по вакцинації проти кору виконаний – на 82,4%,  план ревакцинації -  на 94,5%.

На підставі вищевикладеного, керуючись Законом України „Про захист населення від інфекційних хвороб” від 06.04.2000 № 1645-ІІІ, комісія,  з метою подальшого недопущення розповсюдження захворюваності на кір серед населення міста Новограда-Волинського та району

ВИРІШИЛА:

1. Констатувати стан епідемічної захворюваності на кір в місті Новограді-Волинському та районі як неблагополучну.

4.1. Заборонити прийом та відвідування  дошкільних, загальноосвітніх, вищих навчальних закладів не  щеплених проти кору дітей та підлітків ( підстава: ст.15 Закону України „Про захист населення від інфекційних хвороб” від 06.04.2000 № 1645-ІІІ, сумісний лист Міністерства охорони здоров’я та Міністерства  освіти та науки України №№ 1/9-537, 05.2-11/235301 від 06.09.18 року).

Термін виконання: постійно.

4.2. Провести аналіз стану імунізації всіх дітей ДНЗ, учнів ЗНЗ та студентів  ВНЗ в кожному навчальному закладі. Вжити заходів щодо проведення щеплень проти кору згідно Національного календаря профілактичних щеплень.

Термін виконання: грудень 2018 р.

4.3. Забезпечити якісний ранковий щоденний медичний огляд всіх дітей та персоналу  з метою недопущення заносу та розповсюдження захворюваності у підпорядкованих навчальних закладах. В разі виявлення осіб з ознаками захворювань забезпечити їх ізоляцію.

Термін виконання: постійно.

4.4. Допуск дітей в навчальні заклади після захворювання здійснювати за наявності медичних довідок.

Термін виконання: постійно.

4.5. Сприяти медичним працівникам КНП „Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Новограда-Волинського” та КНП „Центр первинної санітарної допомоги”  в проведенні медичних оглядів дітей, санітарно-освітньої роботи, консультативної роботи.

Термін виконання: постійно.

4.6.  Активізувати проведення санітарно-освітньої роботи з профілактики захворювання кором з дітьми, педагогічними працівниками та батьками.

Термін виконання: грудень 2018р.

5.1. Провести імунізацію серед груп професійного ризику: працівників закладів охорони здоров’я, освітніх закладів,  згідно  Національного календаря профілактичних щеплень, вакциною, придбаною за рахунок бюджетних коштів.

Термін виконання: грудень 2018р.

Заступник голови

оперативного штабу                                                                                            Л.Р. Дутчак

Переглядів: 27 | Додав: golobne | Рейтинг: 0.0/0

«  Грудень 2018  »